Witaj na stronie ZS w Janowcu

 
Deutsch Wagen Tour w Janowcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Blaszke lokalnie   
niedziela, 07 grudnia 2014 15:38

Już wkrótce (15 grudnia) odbęda się w naszej szkole wyjątkowe warsztaty. Deutsch Wagen Tour (DWT) to projekt mający na celu promocję j. niemieckiego wśród dzieci i młodziezy. Projekt ten realizowany  jest  m.in. przez Instytut Goethego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RFN, Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) i Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Lektor DWT przeprowadzi zajęcia z uczniami klas pierwszych i drugich gimnazjum. Liczymy na dobrą zabawę!

 
Jak na anatomii serce badali PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Blaszke lokalnie   
sobota, 29 listopada 2014 22:24

Na zajęciach z Pracowni Anatomicznej, uczniowie klasy pierwszej TW poznawali budowę i fizjologię serca świni.
Podczas sekcji tego narządu zapoznali się z budową zewnętrzną i wewnętrzną. Omówili zasadę krążenia płucnego i dużego, pracę zastawek przedsionkowo-komorowych i półksiężycowatych.
Uczniowie wykonali preparaty mikroskopowe i obejrzeli tkankę mięśnia sercowego pod mikroskopem.

Poprawiony: sobota, 29 listopada 2014 22:34
 
Jak pies z kotem? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Blaszke lokalnie   
poniedziałek, 27 października 2014 14:34

Opieka nad małym lwiątkiem to wielka odpowiedzialność i praca na pełen etat. Wie o tym dobrze Ewa Wiktorowska absolwentka Szkoły Policealnej (technik weterynarii) w ZS nr 2 w Janowcu zajmująca się Parysem w zoo w Wojciechowie. Małe lwiątko zostało porzucone przez matkę, ale przygarnęła je suka owczarka staroangielskiego Carmen. Zainteresowanych odsyłam do śledzenia losów Parysa tu http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,16772283,Mlode_lwiatko_porzucone__adoptowala_je_suka__ZDJECIA_.html i http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141008/NEWS01/141009611

Poprawiony: poniedziałek, 27 października 2014 20:02
 
Odwiedziny w Lubelskiej Poliklinice Weterynaryjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Blaszke lokalnie   
piątek, 24 października 2014 08:18

25 września 2014r, klasy Technikum Weterynaryjnego odwiedziły Lubelską Poliklinikę Weterynaryjną. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w lecznicy dla zwierząt, wyposażeniem gabinetów i laboratorium diagnostycznego.
Poliklinika posiada salę szpitalną, gdzie odbywa się całodobowa opieka nad chorymi i obserwowanymi zwierzętami. Ciekawość wzbudził nowoczesny sprzęt usg, rtg oraz narzędzia traktu operacyjnego.

Właścicielka opowiedziała o zakresie obowiązków pracujących w klinice techników weterynarii. "To zawód z przyszłością, będzie potrzeba coraz więcej wykwalifikowanego średniego personelu weterynaryjnego w lecznicach" - stwierdziła pani dr n.wet.Dorota Pomorska-Handwerker.

Łącząc przyjemne z pożytecznym odwiedziliśmy Starówkę w Lublinie. Z historią miasta zapoznaliśmy się na „Lubelskiej Trasie Podziemnej”, odwiedziliśmy Zamek i Archikatedrę Lubelską.

Poprawiony: sobota, 29 listopada 2014 22:31
 
3A na Piskorach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Blaszke lokalnie   
sobota, 04 października 2014 19:54

Jeden z ciepłych i jeszcze wiosennych weekendów września klasa 3a gimnazjum rozpoczęła bardzo aktywnie, mianowicie postanowiła sobie trochę pochodzić. Start z Puław w piątkowe popołudnie, humory i pogoda dopisują, więc w drogę. Przed nami ponad 20 km miłego spacerku po Rezerwacie Przyrody „Piskory“ w pobliżu Bałtowa (gm. Żyrzyn), wędrowało się naprawdę świetnie. Już przy świetle księżyca dotarliśmy na nocleg. Ale o spaniu nie było mowy:) Najpierw ognisko - pieczenie kiełbasek i kartofli, a potem co kto miał. Później zabawy, wygłupy, śmiechy i rozmowy poważne i nie tylko :) no i niezliczona ilość słit foci z rąsi :) Nie mogła nas jednak ominąć główna atrakcja tego rajdu, czyli spanie na sianie i chrapanie. Tak więc, choć nikomu spać się nie chciało, to po godz. 5 nad ranem wszyscy w śpiwory i do stodoły! A to się myszy zdziwiły! Po kolejnej serii wygłupów każdy wygodnie umościł się w gniazdku i choć na chwilę zamknął oczy. Chwila była krótka, bo nasz drogi kolega (JL:) zapomniał wyłączyć „szkolny“ budzik. Na dźwiek komórki wszyscy zerwali się na równe nogi, oczywiście oprócz jej właściciela:) No i po spaniu. Ale jako że mycie w małej misce z zimną wodą wymaga nie lada wprawy, a chętnych było sporo, czas do wymarszu spędziliśmy na myciu się w wersji minimum, jedzeniu śniadania, pakowaniu i szukaniu w sianie części garderoby. Pizza Cynamon Extra Premium w Puławach postawiła nas na nogi i w świetnych nastrojach wróciliśmy do domów. Kto nie był, niech żałuje!!!

Poprawiony: sobota, 29 listopada 2014 22:36
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Blaszke lokalnie   
sobota, 23 sierpnia 2014 20:58

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w naszym Zespole  Szkół odbędzie się 1 września 2014:

- o godz. 9:00 w Gimnazjum

- o godz. 11:00 w Technikum

Poprawiony: sobota, 04 października 2014 20:14
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8

Szukaj

przykładowe zdjęcie z picassaWitamy na stronie domowej Zespołu Szkół w Janowcu! Jeżeli masz ochotę zobaczyć co się dzieje u nas w szkole zajrzyj do wydarzeń. W galeriach możesz znaleźć zdjęcia z życia szkoły oraz fotki okolic (zamku, kościoła,...). Sprawy związane z organizacją i działalnością szkoły znajdziesz w "Ofercie" i w "O szkole".

Sondy

Czy podoba Ci sie nowy serwis ZS Janowiec?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Nasza-Klasa
EDUSEEK
KURATORIUM
OKE
MEN
EUROHANSA

PAJACYK
Pracownia
GW